شبکه سازی ad-hoc بین دو لپ تاپ

تعداد بازدید: | ارسال توسط: بهمن محصص | ۳۰ مرداد ۱۳۹۰

لازم نیست برای ارتباط بین دو لبتاپ حتما access point یا وایرلس روتر یا چیزی شبیه به آن داشته باشید شما میتونید از شبکه سازی ad-hoc بین دو لپ تاپ استفاده کنید. البته لبتاپی که به وایرلس مجهز باشه که هم اکنون همه آنها مجهز هستند و دوم اینکه همه آنها ویندوز ویستا یا ۷ داشته باشند و اینکه اگر بخواهید این شبکه را پیچیده تر کنید مستلزمش این است که شما IPV6 بلد باشید اونوقت میتونید حتی با دوستانتان در خانه گیم نت راه اندازی کنید.

 

ریشه شبکه های ad-hoc (ادهاک) در تجهیزات نظامی و بعد از آن محیط زیست بود. بخصوص در زمینه محیط زیست خیلی بکار اومد اگر شما فیلم مستند درباره حیوانات دیده باشید میبینید که یک سنسور یا هر چیز دیگه ای به حیوان متصل میکنند و آنرا هر جا که برود ردیابی میکنند و با دوربین به دنبالش میروند این از همان خواص شبکه های ad-hoc است و اتصال بین این دو device از طریق ad-hoc صورت گرفته. حالا این قابلیت از ویندوز ویستا چشمگیر شد و در ۷ نیز موجود است و از همین قابلیت حالا میشه دو تا لبتاپ یا موبایل و لبتاپ را تا فاصله ۹ متر شبکه کرد و فایلها و حتی اینترنت را بین دو دستگاه به اشتراک گذاشت. اساس شبکه ad-hoc این است که به یک ایستگاه احتیاج ندارد و اتصال موقتی بین دو کامپیوتر را برقرار میکند یه چیزی توی مایه های بلوتوث بازی خودمون.
در این مطلب یاد میگیرید که با دو تا لبتاپ چطور مثل دو تا موبایل بلوتوث بازی کنید البته خیلی حرفه ای تر. این مطلب سخت نیست و هر کاربر ساده ای میتونه آنرا انجام دهد البته همین شبکه ad-hoc را میشه پیچیده ترش کرد که گفتم باید ipv6 بلد باشید. کافیه توی گوگل نام ipv6 را جستجو کنید و یا به آدرس ipv6.org مراجعه کنید.

۱- وارد network & sharing center شوید.

۲-  روی گزینه setup a ne connection or network کلیک کنید.

۳- از میان گزینه ها اون پائین گزینه  setup a wireless ad hoc (computer to computer را انتخاب کنید.

۴- تصویر زیر را میبینید:

شبکه سازی ad-hoc بین دو لپ تاپ

 

روی next کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات برسید.

۵- بهترین امنیت انتخاب یه ssid خوب و بعد از آن پسورد خوب و نوع شبکه وایرلس را wpa2 قرار بدهید.

۶- next را بزنید و در کامپیوتر بعدی این تنظیمات را بپذیرید و حالا فایلها و اینترنت خود را به اشتراک بگذارید. در مطالب قبلی راجع به شبکه گفتم چطوری اینترنت و فایلها را به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید...
ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان
کلیدواژه ها: ،،،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mihan Star Mihan Star Mihan Star Mihan Star

نوشته‌های تازه

اشتراک خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید: